hír
A Filmhetet beharangozó legújabb videóban, elsőként Szimler Bálint és Rév Marcell mesél a Balaton method készítéséről, majd Dési András György és…
továbbmagazin
Kevert műfajok, pöttyös pizsama, szépség és pusztulás, furcsa fazonok Budapesten éjjel és néha nappal is. Dési András Györggyel és Móray Gáborral…
továbbhír
Budapest, éjszaka, álmatlanság, kaland - Czukor Balázs, Anger Zsolt, Szamosi Zsófi, Pálos Hanna és Scherer Péter főszereplésével 2015. november…
továbbhír
Elkészült a Zagar új videoklipje. A Sleepwalking című számra forgatott kisfilm operatőre Erdély Mátyás, aki az idei cannes-i filmfesztiválon a zsűri…
továbbmagazin
Hat kisfilmmel a hátuk mögött, egy közel tíz éve dédelgetett filmötletet valósít meg Az éjszakám a nappalod címmel a Dési-Móray alkotópáros. Épp egy…
továbbmagazin
Inszomniás reptéri dolgozókról, morózus, haldokló sebészorvosokról és hátrányos helyzetű zenészzsenikről is láthatunk majd filmet a következő…
továbbmagazin
A budapesti éjszakában keres menedéket saját álmatlansága és zűrzavaros élete elől Az éjszakám a nappalod főhőse. Az egyre furcsább és vadabb…
továbbmagazin
Új sorozatunkban készülő rövid filmeket mutatunk be. Most a 639. baba és a Valaki vacsorára rendezőpárosával beszélgettünk új kisjátékfilmjükről, a…
továbbhír
A Daazo.com heti ajánlatában Dési András és Móray Gábor többszörös fesztiváldíjas, szívhez szóló sci-fi-je Scherrer Péter és Murányi Tünde…
továbbhír
Idén Budapesten tartották az éQuinoxe nemzetközi forgatókönyv-fejlesztő workshopot. A hétnapos rendezvényen két magyar filmes is részt vett. Egy…
továbbAz alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
Ezt a napot kéne valahogy túlélni pia nélkül
Október végén érkezik a mozikba Till Attila új filmje
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié